Giriş

Toplam 6 Adet Sonuctan Sayfa Başı 1 ile 6 Arası Kadar Sonuç Gösteriliyor.
    Emekçi Dost teldentele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Konular
    2121

Question CD Rip MP3 Kalitesi

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]

Aynı türküyü 3 ayrı programla ripledim. Sonuçlar böyle çıktı.
    Ortadaki program yetersiz görünüyor.
    1 ve 3 birbirine çok benziyor. 1 ve 3'ten hangisi daha kaliteli?
    Dosya isimlerinde programların ismi yazıyor.
    Bir ulusun türkülerini yapanlar, yasalarını yapanlardan daha güçlüdür. (William Shakespeare)

Türkü Yolcuları Dostu kartaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    49

Açıkçası bu tür sorunu bende yaşıyorum teldentele dost. Acaba bu birazda CD den kaynaklı olabilir mi? Genelde ilk basımlarda bu tür sorun pek olmasa da daha sonra ki basımlarda yada remasteredlerde bunlar bariz açığa çıkıyor. 320 kbps de çıkartıyorum flac çıkartıyorum lakin değerleri olması gerektiği gibi olmuyor.

Emekçi Dost mailalkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye
    Konular
    48

Dostum ortadaki programda farklı ayar kullanmışsın, o yüzden fark büyük (44100 Hz ile riplemişsin, diğerleri 48000 Hz)

3. program sonucu daha iyi görünüyor (Ez Cd Audio Converter), yine de bu sonuçlara pek fazla itimat etmemek gerekir.
    Bu arada Ez Cd Audio Converter iyidir, ben de bazı işler için zaman zaman kullanıyorum.
    Gönül Borcu
    ..................
    Paylaşımlarım (aksi belirtilmedikçe) kendi arşivimde bulunan orijinal CD'lerdir ve Türkü Yolcuları'na özeldir.
    Sese hiçbir müdahalede bulunulmadan kayıpsız olarak (flac, ape, cue, wav) riplenmiştir.

Zaman zaman çok iyi durumdaki ve az bulunan kasetleri de yüksek kalitede ripleyip,
    hiçbir ayarını değiştirmeden, kaset çekimi olduğunu belirterek paylaşıyorum.

Emekçi Dost 55li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    nederland
    Konular
    1070

arkadaşlar böyle proğramlara itibar etmeyin doğru ölçüm yapmıyorlar (Spek proğramı)
    Dünyada Ölümden Başkası Yalan

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]

riplerim WAVE olarak alınıp değişik formatlarda hiç bir ayarlarıyla oynamadan 100 % orijinal olarak paylaşılmaktadır

Emekçi Dost teldentele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Konular
    2121

Alıntı mailalkin İsimli Üyeden Alıntı [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]
    Dostum ortadaki programda farklı ayar kullanmışsın, o yüzden fark büyük (44100 Hz ile riplemişsin, diğerleri 48000 Hz)

3. program sonucu daha iyi görünüyor (Ez Cd Audio Converter), yine de bu sonuçlara pek fazla itimat etmemek gerekir.
    Bu arada Ez Cd Audio Converter iyidir, ben de bazı işler için zaman zaman kullanıyorum.
    Ortadaki program HZ ayarı yaptırmadı maalesef. Kendisi otomatik olarak oluşturdu.
    Bu programı player olarak kullanıyorum. Riplemek için de Fairstars programını kullanıyorum.
    Son birkaç cd'yi Ez Cd Audio Converter ile yaptım. Ez Cd Audio Converter'ın avantajı, albüm bilgilerini hiç sektirmeden buluyor.
    Ancak, fairstars bulamıyor; sonradan elle yazmak zorunda kalıyorum. Fairstars'ın avantajı ise ücretsiz olması.
    Bir ulusun türkülerini yapanlar, yasalarını yapanlardan daha güçlüdür. (William Shakespeare)

Emekçi Dost 55li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    nederland
    Konular
    1070

Ez Cd Audio Converter da ücretsiz bord dada var
    Dünyada Ölümden Başkası Yalan

riplerim WAVE olarak alınıp değişik formatlarda hiç bir ayarlarıyla oynamadan 100 % orijinal olarak paylaşılmaktadır

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu Anda 1 Kullanıcı Bu Konuyu Görüntülüyor. (0 Kayıtlı Ve 1 Misafir)