Giriş

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3
Toplam 26 Adet Sonuctan Sayfa Başı 21 ile 26 Arası Kadar Sonuç Gösteriliyor.
    Emekçi Dost CCF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    2565

Alıntı teldentele İsimli Üyeden Alıntı [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]
    Gözdeki tuzlu suyun boğaza akıtılması işlemini ilk kez duyduğum için yorum yapamayacağım.
    Genel göz sağlığı için yapılacak bir işlem var. Her sabah ve akşam yatarken; dayanabileceğin kadar sıcak suyla göz kapaklarını, kirpiklerini, göz çevresini yıkamak. Hatta mümkün ise bir göz şampuanıyla yıkamak.
    Göz yakınındaki ciltte herhangi bir sorun var ise (kızarıklık, pullanma gibi), gözü de etkileyebiliyor.

Muhtemelen anti alerjik ilaçlar vermişlerdir. Bu tür ilaçlar hem gündüz, hem gece uyutuyor insanı. Tekrar geçmiş olsun dostum.
    Dostum, soğuk su ile yıkamanın yararını gördüm. En azından 1 dakika kadar rahat ediyorum.
    Sıcak suyu da deneyeceğim.

DeRSimLi PALADAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dersim & Almanya-Köln
    Konular
    1360

Sevgili dost; gözündeki rahatsizligin tip dilindeki adi tam olarak nedir, biliyormusun? Bu konuda buradan da göz doktorlarindan yardim alabilmek adina sordum.

.
    [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]

...

Kırık olan linklerimi mesajla bildirirseniz linkler yenilenecektir..!

Buradaki payla
    şımları baska yerlerde paylaşanlar tespit edildiginde banlanacaktır..!

Konular
    2565

Alıntı PALADAYI İsimli Üyeden Alıntı [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]
    Sevgili dost; gözündeki rahatsizligin tip dilindeki adi tam olarak nedir, biliyormusun? Bu konuda buradan da göz doktorlarindan yardim alabilmek adina sordum.
    Sevgili Paladayı,
    Bana hastalığın adı konusunda bir şey söylenmedi.
    Ama hem devlet hastanesinde hen NivGöz'de aybı testi yaptılar. (Gözden girilen bir enjektör ile "boğaza bu sıvının gelip gelmediği" soruldu. Ben "geliyor" deyince de adını söylemedikleri ve gözümü yakan bir sıvı koydular.)
    Her iki doktor da sonunda "ameliyat" dediler.

Emekçi Dost teldentele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Konular
    1916

Alıntı CCF İsimli Üyeden Alıntı [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]
    Sevgili Paladayı,
    Bana hastalığın adı konusunda bir şey söylenmedi.
    Ama hem devlet hastanesinde hen NivGöz'de aybı testi yaptılar. (Gözden girilen bir enjektör ile "boğaza bu sıvının gelip gelmediği" soruldu. Ben "geliyor" deyince de adını söylemedikleri ve gözümü yakan bir sıvı koydular.)
    Her iki doktor da sonunda "ameliyat" dediler.
    "Gözyaşı Kanallarındaki Tıkanıklık Nasıl Tespit Edilir?

Detaylı bir muayene ile göz sulanmasının diğer sebepleri dışlandıktan sonra gözyaşı deliklerinden ucu sivri olmayan bir iğne girilerek sıvı verilir, hasta sıvının genzinden geldiğini ifade ediyorsa kanallar açıktır, aksi takdirde kapalıdır. Kanalın kapalı olduğundan emin olmak ya da tıkanıklığın yerini tespit edebilmek için ilaçlı bir filmler gerekebilir." ([Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...])

Genze akıyorsa kanallar açıktır, diyor. Genze akıyorsa neden ameliyat dediler, bu kısmı anlayamadım.

Burada da, hastalık ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmiş:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]

Dostum, yakın çevrede eğitim-araştırma hastanesi var ise, 3. bir görüş al derim. Belki ameliyatlık değildir de, geçici bir durumdur. Sulanma, göz kuruluğunun da habercisi olabiliyormuş. Göz kuruluğu da, uzun süre ekrana bakanlarda rastlanan bir durum bildiğim kadarıyla.
    Bir ulusun türkülerini yapanlar, yasalarını yapanlardan daha güçlüdür. (William Shakespeare)

Konular
    2565

Alıntı PALADAYI İsimli Üyeden Alıntı [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz...! Türkü Yolcuları'na Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ...]
    Paladayı,
    Bu göz hastalığının adı, "gözyaşı kanallarının tıkanması" imiş. Dün iki tane hemşire aynı şeyi göylefi.
    Ve ameliyattan başka bir çözüm yolu yok galiba.
    .

Emekçi Dost mailalkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Türkiye
    Konular
    47

Dostum bazı bebeklerde, özellikle erken doğanlarda bu kanallar tıkalı olabiliyor. Daha doğrusu açılmamış olabiliyor. Bu kanallar 38. haftada açılıyormuş. Bizim bebek 37. haftada doğdu, bir gözü böyleydi. Doktor günde 3 defa bu göze masaj yapmamızı istedi 3 ay boyunca. Ve o kanal açıldı. Bilmiyorum yetişkinlerde de böyle olur mu? Bebeklerde kanal açılmamış oluyor, senin durumunda kanal tıkanmış ama yine de bir sormakta fayda olabilir.
    Gönül Borcu
    ..................
    Paylaşımlarım (aksi belirtilmedikçe) kendi arşivimde bulunan orijinal CD'lerdir ve Türkü Yolcuları'na özeldir.
    Sese hiçbir müdahalede bulunulmadan kayıpsız olarak (flac, ape, cue, wav) riplenmiştir.

Zaman zaman çok iyi durumdaki ve az bulunan kasetleri de yüksek kalitede ripleyip,
    hiçbir ayarını değiştirmeden, kaset çekimi olduğunu belirterek paylaşıyorum.

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu Anda 1 Kullanıcı Bu Konuyu Görüntülüyor. (0 Kayıtlı Ve 1 Misafir)